W jaki sposób brać kredyt gotówkowy?

W życiu pojawiają się różne sytuacje i może się okazać, że niespodziewanie będziemy potrzebowali większej ilości gotówki, której nie jesteśmy w stani sami zdobyć w krótkim czasie. Na szczęście z pomocą przychodzą nam banki, które oferują kredyt gotówkowy, jednak powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy jego zaciąganiu.

Przede wszystkim musimy popatrzeć, jaka jest rzeczywista roczna stopa procentowa, bo to ona będzie miała realny wpływ na wysokość naszej raty, a co się z tym wiąże, to właśnie wysokość RRSO, może decydować o tym, który z proponowanych kredytów, będzie dla nas tym najlepszym. Warto także zwrócić tutaj uwagę na wysokość prowizji, która może się znacznie między sobą różnić, a także musimy popatrzeć na ubezpiecznie kredytu.

Czasami jest ono obowiązkowe, gdzieś indziej może być dobrowolne. Może się jednak okazać, że decydując się na takie ubezpieczenie, będziemy mogli liczyć na pomoc, jeśli będziemy mieli problemy ze spłaceniem kredytu, a także może się okazać, że takie ubezpieczenie zmniejszy kwotę prowizji czy oprocentowania.

Dlatego właśnie trzeba dokładnie przeliczyć te wszystkie wartości, tak aby przekonać się, czy bardziej nam się opłaca je brać czy nie. Jeśli wiemy, jaki kredyt chcemy wziąć, na jaki okres spłaty i ile chcemy co miesiąc oddawać pieniędzy, to powinniśmy skorzystać ze specjalnych programów, które po podaniu niezbędnych danych, za nas wyszukają najlepszy dla nas kredyt gotówkowy, oferowany w różnych bankach, a także wyświetli nam informację, czy będziemy musieli w danym banku założyć konto, aby móc taki kredyt zaciągnąć.

Close