Lepsza lokata krótko czy długoterminowa?

Banki co chwilę tworzą nowe usługi, z których możemy skorzystać. Jeżeli mamy na koncie sporo pieniędzy, które nie są nam teraz potrzebne, to warto pomyśleć, co zrobić, aby same powiększały swoją wartość. Propozycji w bankach znajdziemy wiele, dlatego tak ważne jest to, aby przyjrzeć się im wszystkim i zdecydować, które z nich będą dla nas najlepsze. Jeśli mamy pewność, że przez kilka najbliższych lat nie będziemy potrzebowali tych pieniędzy i że nie będziemy chcieli ich wybrać, to warto popatrzeć co oferuje nam lokata długoterminowa.

Znajdziemy tam dobre oprocentowanie i co ważne, także małe ryzyko inwestycyjne, bo po prostu już przy podpisywaniu umowy będziemy wiedzieli, jakie to oprocentowanie jest, a co się z tym wiąże, będziemy mogli wyliczyć, ile będziemy mieli na koncie, kiedy umowa dobiegnie już końca. Minusem takiej lokaty długoterminowej jest to, że jeśli będziemy potrzebowali prędzej pieniędzy i je wypłacimy, to możemy utracić wszystkie albo znaczną część wypracowanych już odsetek. Jeśli podejrzewamy, że w krótkim czasie będziemy musieli sięgnąć po pieniądze znajdujące się na lokacie, to koniecznie trzeba spojrzeć na lokaty krótkoteminowe. Mogą one mieć miesiąc, a mogą mieć nawet jeden dzień, wówczas co noc pieniądze są wpłacane na lokatę, a rano oddawane na nasze konto z odsetkami.

Warto pamiętać, że jest wiele możliwości na pomnożenie swoich pieniędzy, wystarczy się tylko dokładnie przyjrzeć im wszystkim, tak aby mieć pewność, że dopasujemy nasz wybór do naszych indywidualnych potrzeb.