Jakie są rodzaje lokat bankowych?

Im więcej zarabiamy tym jest lepiej, a jeśli jeszcze zamiast nas zarabiają nasze pieniądze, to tym bardziej powinniśmy być zadowoleni. Banki cały czas proponują nam nowe usługi, które mają za zadanie przyciągnąć do nich nowych klientów i jednocześnie utrzymać starych. Dlatego też warto popatrzeć, jakie lokaty mamy do wyboru, tak aby mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby nasze pieniądze nie leżały bezczynnie na koncie, tylko żeby cały czas rosły.

Przede wszystkim standardową usługą we wszystkich bankach, jest już lokata terminowa. Zawieramy z bankiem umowę na określony czas i w tym czasie nasze pieniądze będą na lokacie, dzięki czemu cały czas będą pomnażane. Kiedy minie okres, na który lokata była założona, możemy ją przedłużyć, albo wykorzystać te pieniądze, jeśli odkładaliśmy je w określonym celu.

Inną propozycją, którą możemy znaleźć jak na razie tylko w kilku bankach, jest lokata jednodniowa. Wówczas składamy w banku dyspozycję, dzięki której bank wieczorem, o ustalonej porze pobiera nasze pieniądze z konta, a następnie oddaje je rano kolejnego dnia. W ten sposób także możemy powiększać swoje finanse bez żadnego zagrożenia.

Możemy także założyć lokatę walutową, gdzie będziemy pomnażać pieniądze w obcej walucie, albo lokatę progresywną, czyli taką, gdzie oprocentowanie wzrasta w czasie jej trwania. Czyli w pierwszym miesiącu oprocentowanie ma np. 2%, w kolejnym 3%, w kolejnym jeszcze więcej, co godne podkreślenia, tutaj możemy zakończyć umowę bez tracenia odsetek.

Warto się dokładnie przyjrzeć temu, jakie lokaty są nam tutaj proponowane, tak abyśmy mogli przeanalizować, która z nich będzie dla nas najlepsza.