Jak szybko możemy oszczędzić pieniądze?

Czasami jest tak, że bez trudu żyjemy od pierwszego do pierwszego, nie musimy się ograniczać, a jednak mamy problemy z odłożeniem chociażby niewielkiej kwoty na oszczędności. Może być po prostu tak, że widząc iż jeszcze mamy pieniądze, po prostu je wydajemy, nie myśląc, czy faktycznie jest nam to potrzebne czy nie.

Dlatego w takiej sytuacji warto od razu po wypłacie 100 czy 200 zł przelać na osobne konto. Może się okazać, że na początku będziemy musieli sobie czegoś odmówić, ale szybko się przyzwyczaimy do tej zmniejszonej kwoty, a na oszczędnościowym koncie będzie nam rosła całkiem fajna sumka.

Jeśli nie chcemy od razu odkładać tak dużej sumy, bo będzie nam się wydawało, że nie damy rady przeżyć bez tych pieniędzy, to zawsze możemy odkładać mniejsze, np. możemy raz dziennie wrzucać do puszki 5 zł.

W codziennym budżecie mocno tego nie odczujemy, a jednocześnie na koniec miesiąca będziemy mieli odłożone 150 zł, co w skali roku da już 1800 zł. Dzięki takiemu odkładaniu, nagle okaże się, że jednak jesteśmy w stanie na innym koncie uzbierać jakieś zabezpieczenie, dzięki czemu będziemy mieli fundusze na nieprzewidziane wypadki, jak np.

zapsuta pralka, albo nagłe zwolnienie z pracy. Czasami jest po prostu tak, że mając pieniądze na zwykłym koncie, nie zwracamy uwagi na co je wydajemy.

Mamy na coś ochotę, to to kupujemy, nie analizując, czy faktycznie jest nam potrzebne, odkładając czy to za jednym razem większą sumę, czy to codziennie kilka złotych, przekonamy się, że możemy mieć coś odłożone, a jednocześnie wbrew pozorom, aż tak bardzo tego nie odczujemy przy codziennych zakupach.