Czy warto mieć konto oszczędnościowe?

Kiedy przychodzi wypłata, lokowana jest ona na naszym koncie osobistym, które nie jest w ogóle oprocentowane, albo to oprocentowanie jest niskie. Dlatego warto pomyśleć o uruchomieniu konta oszczędnościowego, które niesie ze sobą spore korzyści. Możemy na nie wpłacać pieniądze, które odkładamy np.

na spłatę raty kredytu, albo jakieś nadwyżki finansowe, które chcemy odłożyć sobie na czarną godzinę. Takie pieniądze będą tam procentowały, a jednocześnie my, będziemy mieli do nich stosunkowo swobodny dostęp. Zazwyczaj pierwsza wypłata może być dokonywana bez żadnych kosztów, natomiast przy kolejnych tracimy odsetki za dany miesiąc.

To wszystko sprawia, że takie konta są coraz częściej zakładane, bo pozwalają one w bezpieczny sposób powiększyć wartość naszych funduszy, z których i tak w najbliższym czasie, nie mielibyśmy potrzeby korzystać. Zamiast więc leżeć na koncie osobistym, na którym by nie rosły, warto je ulokować na oszczędnościowym. Ma ono jeszcze jedną zaletę, z której nie każdy sobie zdaje sprawę, świetnie chroni nasze pieniądze przed złodziejami.

Jeśli zgubimy kartę, albo ktoś wykradnie nam dane z paska magnetycznego, to może się okazać, że utracimy wszystkie pieniądze, które będziemy mieli na koncie osobistym. Jednak, żeby dostać się do konta oszczędnościowego, złodziej najpierw musiałby uzyskać dostęp do konta osobistego i następnie zrobić na niego przelew z konta oszczędnościowego. W dobie świetnych zabezpieczeń, chociażby za pomocą hasła i sms, taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa do wykonania.

Warto lokować swoje wolne środki na koncie oszczędnościowym, zwłaszcza że jego prowadzenie jest bezpłatne, a my możemy pomnażać swoje pieniądze praktycznie bez żadnego ryzyka, bo na pewno ich tam nie stracimy.