Bankowość mobilna – jakie daje korzyści?

Przyzwyczailiśmy się do możliwości wypłacania gotówki w każdej chwili, gdy tylko trafimy na bankomat, przywykliśmy również do płacenia kartą, zarówno przy wykorzystaniu kodu pin, jak i przy ofercie zbliżeniowej.

To sprawia, że banki poszukując nowych ułatwień, którymi mogłyby przyciągać klientów, zaproponowały obecnie bankowość mobilną.

Wystarczy mieć smartfona, zgłosić taką chęć w banku, zainstalować odpowiednią aplikację, a już możemy mieć dostęp do naszych finansów, praktycznie z każdego miejsca na ziemi.

Co więcej, nie tylko możemy sprawdzać, czy przyszedł przelew, ale także sami możemy takie płatności przesyłać, a co więcej, możemy nawet płacić za zakupy za pomocą telefonu.

To wszystko sprawia, że ludzie coraz częściej korzystają z takich rozwiązań, a to dlatego, że telefon komórkowy mamy przy sobie praktycznie zawsze, więc idąc na miasto ze znajomymi nie musimy się już przejmować, gdzie schować portfel, albo kartę debetową.

Wystarczy zabrać sam telefon, a już w wygodny i przede wszystkim bezpieczny sposób, możemy dokonać płatności za zakupy, czy nawet kupić bilet komunikacji miejskiej.

To wszystko właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyzuje się na skorzystanie z takich propozycji, bo są one wygodne, zabierają niewiele czasu, a dodatkowo są tak zabezpieczone, że możemy być spokojni o bezpieczeństwo tego typu płatności.

Warto sprawdzić, czy nasz bank proponuje nam taką usługę, bo może się okazać, że się w niej naprawdę zakochamy, bo zarządzanie własnymi finansami nigdy jeszcze nie było tak proste.

Close